SIEMENS yra pionieriai ir lyderiai klausos aparatų skirtų specialiai vaikams srityje. SIEMENS pirmieji pasaulyje jau 2002 metais pristatė pirmuosius klausos aparatus specialiai sukurtus vaikams ir kūdikiams: SIGNIA. 2005 metais pasirodė antroji SIEMENS klausos aparatų karta skirta specialiai kūdikiams ir vaikams: PRISMA 2 K. 2008 metais SIEMENS pristatė jau trečiąją klausos aparatų skirtų specialiai kūdikiams, vaikams ir paaugliams (vaikai greitai auga, o geras aparatas tarnauja ilgai): Explorer. 2009 metais Explorer šeima pasipildė nauju gaminiu Explorer 500 M.

 

Kodėl reikalingi klausos aparatai skirti specialiai vaikams? Tiesiog "Vaikai nėra dar neužaugę suaugusieji"! Jiems reikia: vietos augti, mokytis ir atrasti, išbandyti visus savo pojūčius ir užkariauti pasaulį! Klausos aparatai turi būti intin atsparūs bet kokiam poveikiui, nes bus bandomi tikrų "ekstremalaus poveikio daiktams" ekspertų! Jie turi būti parenkami ir derinami pagal visiškai kitokias taisykles, nei suaugusiųjų klausos aparatai! Juk skiriasi klinikiniai klausos nustatymo testai, skiriasi pritaikymo taisyklės, skiriasi klausos aparato darbo tikslai.

Kuriant tokius klausos aparatėlius reikia atsižvelgti į mažesnes vaikų ausytes, mažesnius kanalėlius, į faktą, kad ausytė auga ir yra būtinas nuolatinis sekimas ir perreguliavimas. Be to kas suaugusiąjam yra "triukšmas", vaikui yra dar nepažintas garsas, kurį reikia išgirsti, suprasti, atpažinti ir atskirti nuo kitų garsų... Specialus kūdikiams ir vaikams skirtas signalų apdorojimas ir specializuota SIEMENS programavimo įranga leidžia "sekti" vaikučio amžių ir pasiūlyti, pritaikyti kiekvienam amžiui specifines savybes, nustatymus, kas apjungia mikrofonų darbo režimus, specifinius stiprinimo, garso nustatymus, specifinį garsų apdorojimą, kai, pavyzdžiui aplinkos garsai nėra slopinami kaip "triukšmas", o triukšmo slopinimo/balso išryškinimo sistema įsijungia ir veikia tik tada, kai į mažylį kažkas kreipiasi, su juo bendrauja. Vaikui paaugus ir "išėjus į platesnį pasaulį" ši savybė jau nėra reikalinga, į tą atsižvelgia programavimo įranga, pakeisdama klausos aparatėlių nustatymus. Atėjus paauglystei prireikia visai kitokių savybių: mobilūs telefonai, mp3 grotuvai (TEK), dažnai visiškai nemotyvuoti kompleksai dėl savo išvaizdos, o ypač dėl klausos aparatėlio... Explorer yra pasiruošę jaunystės pradžiai: visi jie yra suderinami su TEK sistema (TEK), Explorer M klausos aparatėlius galima paslėpti už ausies, pritaikant Life atviros ausies vamzdelį (atviros ausies aparatai) ir niekas jų nepamatys... Aparatas tas pats, o išvaizda ir veikimas visiškai kitokie! Ir visa tai Explorer!

 

       

 Pristatome Explorer. Klausos aparatą leidžiantį vaikams ir jaunimui pilnai realizuoti jų potencialą. 

Garsai supa vaikus ir jungia juos su aplinkiniu pasauliu. Garsas palydi juos į miego pasaulį ir pakelia rytais iš lovos. Garsai sužadina jų smalsumą ir padeda jiems atrasti supantį pasaulį. Garsai padeda paversti vaikystę stebuklų šalimi, vaikystė tokia ir yra… Todėl reikia, kad jie pažintų pasaulį tokį, koks jis yra.

 

 

„Kodėl ugnis yra karšta?“
„Kodėl reikia prisisegti saugos diržus?“


Ar kada nors esate sutikęs vaiką “neužpildytą” klausimais? Vaikai natūraliai yra smalsūs. Jie nori, kad tėveliai, artimieji, mokytojai padėtų jiems suprasti pasaulį. Klausinėjimas ir atsakymų klausymasis yra būtini jų mokymuisi ir supratimui.

 

 

 

Kuriant Explorer visų pirma ir buvo galvojama apie vaikus. Todėl šie klausos aparatai ir atsižvelgia į 3 pagrindinius aspektus:


Saugumas ir ilgaamžiškumas – vaikučiai nori viską aplinkui išbandyti ir patikrinti. Koks šio daikto skonis? Kaip jis kvepia? Kaip apčiuopiamas? Kas yra jo viduje? Šis smalsumas ir bandymai taip pat galioja ir klausos aparatėliui. Tačiau šituo Jums nereikės rūpintis, nes tuo jau yra pasirūpinta. Explorer yra saugus, patikimas ir ilgaamžiškas – tiek, kiek tai leidžia šiuolaikinės technologijos.

 
Girdimumas – klausa yra ypač svarbi vystantis kūdikių ir vaikų kalbai ir kalbėjimui. Apjungus šiuolaikines technologijas ir audiologijos žinias Explorer užtikrina, kad Jūsų vaikas teisingai pasakys pirmuosius žodžius gyvenime.


Lankstumas – Explorer auga kartu su vaiku. Pavyzdžiui, saugios kūdikiui „užrakinamos“ durelės skirtos patiems mažiausiems, o su priedais (pavyzdžiui pulteliu Tek) Explorer galima naudoti su moderniais įrenginiais, tokiais kaip MP3 grotuvai, kas yra labai aktualu paaugliams ir jaunimui. Kiekvienam gyvenimo etapui mes pateiksime atitinkamus priedus. 

 

Ne tik vaikams. Ilgaamžis ir Saugus klausos aparatas.

 

 Užapvalintas programų perjungimo mygtukas su šviesos indikacija (1)
Užapvalintas perjungimo mygtuko dangtelis specialiai sukurtas kūdikiams tam, kad išvengtume jo sulaužymo ar nulaužimo, kai vaikutis pradės „tyrinėti” savo klausos aparatėlį. Integruotas šviesos diodas leis tėveliams ir auklėtojams lengvai patikrinti klausos aparato veikimą. 


Saugus baterijos durelių užraktas (2)
Naujas baterijos durelių užraktas yra atsparus laužimo jėgai iki 20N, kuri yra lygi maždaug 2 kg laužimo jėgai.
Baterijų durelės gali būti atidarytos, naudojant mažą atsuktuvėlį.


Garso reguliatorius su išjungimu (3)
Programuojamas garso reguliatorius gali būti atjungtas, kai klausos aparatėlis naudojamas mažiems vaikučiams, tačiau kai jo reikia, jis yra aiškiai sunumeruotas skaičiukais nuo 1 iki 4 su klausos aparato išjungimu kraštinėje padėtyje, kai klausos aparatas yra pilnai išjungiamas.


Saugūs vaikams rageliai (4)
Klausos aparato rageliai gali būti suaugusiojo ir vaiko dydžių, pagaminti iš Terlux™ medžiagos, kuri leidžia ragelį lengvai užsukti ir tuo pačiu sunkiai atsukti, be to, užtikrina ragelio ilgaamžiškumą. Tai apsaugo nuo nusidėvėjimo, užtikrina gerą ir patikimą sujungimą, be to, minimizuoja smulkių detalių prarijimą, - vaikučiai mėgsta žaisti ir išbandyti viską, be to, visais savo pojūčiais… 

 

 

 Mažas dydis ir geras pritaikymas:


Mažas korpusas su 13 dydžio baterija leidžia patogiai nešioti aparatėlį net ir už mažos ausytės, nors klausos aparatas yra tikrai labai galingas.


Lengvas naudojimas:


Visos aukščiau paminėtos savybės leidžia saugiai ir patogiai pritaikyti klausos aparatėlį bei lengvai jį naudoti vaikams, jaunuoliams, tėveliams.

Nano danga:


Speciali klausos aparato korpuso struktūra palaiko klausos aparatą švarų ir sausą netgi delikačiose situacijose.


Tai taip pat papildomai apsaugo klausos aparatėlį nuo nešvarumų, vandens, lipnių pirštų žymių, purvo ir smėlio.

 

 

 Tiesiog malonus klausymasis: Girdimumas


Labai svarbu kuo anksčiau pritaikyti vaikučiui tinkamą klausos aparatą, kuris garantuotų geriausią girdimumą ir garso kokybę, nes tai garantuos tolimesnį teigiamą ir savarankišką vystymąsi. 

 

 

Pratęstas dažninis diapazonas: 


Explorer 500 perduoda dažnius iki 7100 Hz. Šis papildomas stiprinimas netgi tokiuose aukštuose dažniuose užtikrina optimalų kalbos suvokimą.


Didelė galia, mažas korpusas:


Explorer 500 P tinka net ir dideliam – giliam klausos netekimui kompensuoti.

Explorer 500 M gali būti pritaikomas tradiciniu būdu, - su individualiu ausies įdėklu (vaikučiams iki 6-7 metų amžiaus); ir atviros ausies būdu, -  vyresniems, arba vaikučiui paaugus. Taigi - žvelgiama į ateitį. 


Švilpimo blokavimas:


Džiaukitės maloniais momentais su savo vaikučiu be nemalonaus švilpimo ar cypimo. Explorer naudoja Akustinio atspaudo technologiją, tam, kad greitai ir saugiai įvertintų švilpimo galimybę ir jį užblokuotų.

 Į tinkamą garsumą fokusuotas signalo apdorojimas:


Tam, kad mokytis ir atrasti, vaikučiams reikia daugiau nei vien kalba. Jie turi girdėti ir save supančius garsus. Specialios savybės tokios kaip kalbos triukšme valdymas, užtikrina optimalų garsumą visai girdimai informacijai ypač kreipiant dėmesį į kalbos aiškumą ir jos suvokimo didinimą.


Kalba aparatėlyje visada turės didesnį prioritetą nei kiti garsai, tačiau ypatingas klasifikavimo sistemos režimas leis natūraliai girdėti visus supančius garsus kai kalbos aplinkui nėra, o triukšmų slopinimas/kalbos ryškinimas įsijungs tik pradėjus kam nors kalbėti. Šis režimas specialiai sukurtas patiems mažiausiems.

 Daugiakanalis garso suspaudimas ir daugiakanalis stiprių garsų slopinimas:


Aštuonių kanalų garso kompresija ir daugiakanalis stiprių garsų slopinimas kartu su papildomu plataus garsumo diapazono garso ribotuvu su 24 valdymo elementais leidžia patogiai ir itin tiksliai, individualiai pritaikyti klausos aparatėlį, pilnai išnaudojant likusį klausos diapazoną ir idealiai pritaikyti įeinančių garsų stiprinimą, remiantis visais šiuolaikiniais pediatriniais tyrimais, parodymais ir pastabomis.

Pilnas suderinamumas su FM (vidinio ryšio sistemomis, skirtomis patalpų akustikos pašalinimui, auklėtojo, mokytojo ar lektoriaus klausymuisi) sistemomis:


Explorer yra tinkamas naudoti su visomis FM sistemomis.

Tiesioginis audio įėjimas palaiko automatinį FM signalo atpažinimą. Aparato perjungimas į FM režimą yra labai paprastas. Galima užprogramuoti klausos aparatėlį, kad jis būtų įjungiamas „rankiniu būdu”, jungiklio pagalba arba „leisti” klausos aparatui veikti automatiškai. Pastaruoju atveju nereikia jokios papildomos programos naudojimui su FM sistema, o aparatėlis pats „pajunta”, kai prijungiama FM sistema. 

 

Šiandienai ir ateičiai: lankstumas


Klausos aparatai, skirti vaikams turi būti kuo mažesni, bet ir kuo lankstesni ir turėti kuo didesnes technologines galimybes žvelgiant į ateities poreikius. 

 

 Paaugliams ir jaunuoliams skirtas atnaujinimas su TekConnect™


 
 Tek™ distancinio pultelio sistema leidžia klausos aparatėlius naudoti su išoriniais audio įrenginiais tokiais kaip CD ir MP3 grotuvai: naudoti Siemens patobulintą „mėlyndantį“ (BlueTooth) audio transliavimą ir bevielį stereo garsą (nešiojant du klausos aparatėlius) ir netgi bendrauti mobiliu telefonu (turinčiu Bluetooth ryšį). Be to, Siemens garantuoja, kad nebus jokių vėlinimų ir kylančių dėl to „aidų” - taip įprastų kai kurių kitų gamintojų klausos aparatuose su BlueTooth ryšiu…

Tek sistema taip pat leidžia klausymosi programų pasirinkimą, įskaitant naudojamos programos ir garso reguliatoriaus padėties „nuskaitymą” iš klausos aparato. Garso balansavimo („SoundBalance”) sistema taip pat leidžia pulteliu papildomai reguliuoti garso tembrą.

Mažiesiems tokia sistema nėra aktuali, tačiau vaikai greitai auga, o Explorer 500 klausos aparatai yra patikimi ir ilgaamžiai, taigi žvelgiant į ateitį, TEK gali pasidaryti itin aktualus... Explorer 500 yra tam pasiruošęs.


 

 

 


Spalvos ir lipdukai


Spalvos padeda vaikučiams greičiau susidraugauti su klausos aparatėliais ir pabrėžti savo individualumą. Vaikučiai ir jų tėveliai gali pasirinkti mėgstamiausią iš 16 skirtingų Explorer spalvų.

 

 

 

 

Klausos aparatai bei jų priedai taip pat gali būti individualizuojami naudojant dekoravimo lipdukus. Lipdukai yra pateikiami kartu su bukletu, jie yra ryškiai spalvotų ir juokingų motyvų.