GARSŲ  GLOTNINIMAS

 

    Indų klinksėjimas ir kiti trumpalaikiai aštrūs ir nemalonūs garsai yra prislopinami. "Garsų glotninimas" yra pirmoji ir vienintelė garso prislopinimo sistema, kuri sumažina nemalonius impulsinius nekalbinius garsus, -  tuo pačiu metu palikdama kalbos garsus nepakitusius. Tam klausos aparate yra įgyvendinta kalbos modeliavimo sistema, kuri prislopina visus garsus, nesusijusius su kalba. Tokie garsai kaip popieriaus šnarėjimas, indų klinksėjimas, dūžtančio stiklo garsas, fejerverkų garsas, indaplovės pakrovimo garsas ir netgi aukštakulnių batelių kaukšėjimas kietu paviršiumi yra prislopinami iki komfortabilaus lygio. Sumažinus tokių impulsinių garsų keliamą erzinimą, "garsų glotninimo" sistema taip pat žymiai sumažina nuovargį ir prailgina klausos aparatėlių nešiojimo laiką. Tyrimai parodė, kad esant tokiems triukšmams nešiotojai teikia prioritetą "garsų glotninimo" sistemai. Tuo pačiu metu "garsų glotninimo" sistema pilnai išsaugo natūralius kalbos garsus.
     
    Sumažinant impulsinių nekalbinių triukšmų keliamą erzinimą, "garsų glotninimas" taip pat minimizuoja klausos aparato nešiotojo nuovargį bei gali pailginti nešiojimo laiką. Atlikti tyrimai rodo, kad esant garsinėm situacijom su šio tipo triukšmu, dauguma klausos aparatų nešiotojų renkasi "garsų glotninimo" sistemą.

 

Siekiant įsitikinti "garsų glotninimo" sistemos efektyvumu, buvo atliktas tyrimas: tie patys neprigirdintieji nešiojo Siemens klausos aparatėlių sistemas su išjungta, po to su įjungta "garsų glotninimo" sistema. Nešiotojai turėjo apibūdinti keletą triukšmingų situacijų ir įvertinti klausos aparatų sistemos veikimą abiem atvejais. Rezultatai pateikti žemiau esančioje diagramoje.

   

 

Nešiotojai teikia "garsų glotninimui" prioritetą visose situacijose!  "Vakarėlio triukšmo" ir  "Kalbos" signalų atvejais nešiotojai vertino sistemą su ir be "garsų glotninimo" vienodai. To ir buvo laukiama, nes šių garsų "glotninimo sistema" nepaveikia.

Kartu su kitomis Siemens klausos aparatų unikaliomis kalbos ir triukšmo valdymo sistemomis (triukšmo mažinimo, adaptyviu kalbos išryškinimu) "garsų glotninimo" sistema pateikia aukščiausio lygio signalų apdorojimą švariausiam įmanomam garsui, koks tik gali būti išgautas šiuolaikinių technologijų dėka iš klausos aparato.