GERESNĖ KLAUSA – GERIAUSIO GARSO (BestSound) TECHNOLOGIJOS DALIS

 

Geresnė Klausa visų pirma reiškia, kad klausos aparatas privalo atkurti gerą garsų girdimumą. Antra, kas yra netgi labiau svarbu neprigirdintiesiems, yra galimybė suprasti kalbą, ypač triukšmingoje aplinkoje.


Girdimumo atkūrimui BestSound technologija naudoja automatinį daugiakanalį stiprinimo valdymą įvairaus stiprumo ateinantiems garsams, taip pat ir išeinančių garsų maksimalaus stiprumo kontrolei (AGCi ir AGCo atitinkamai).


Kalbos supratimo triukšmingoje aplinkoje pagerinimui yra naudojami kryptiniai mikrofonai ir bevieliai ryšiai (e2e bevielis 2 kartos ryšys ir adaptyvi Teleritė).  

  Girdimumo atkūrimas - garsų suspaudimas

 

   

Norint preciziškai „perkelti” visus aplinkos garsus į kiekvieno neprigirdinčiojo likusios klausos zoną taip, kad tylūs garsai būtų girdimi, vidutinio stiprumo garsai būtų malonūs, o stiprūs garsai būtų neskausmingi, Siemens klausos aparatai turi iki 16 garso suspaudimo kanalų (AGCi).

 

Kartu su plataus dinaminio diapazono įeinančių garsų suspaudimu yra būtinas ir protingas išeinančių garsų suspaudimas (AGCo) tam, kad būtų užtikrinta, kad kasdieniai garsai niekada nebūtų nemaloniai stiprūs. Kadangi skirtingo dažnumo stiprūs garsai darosi nemalonūs esant skirtingam jų lygiui (aštrus gręžimas labiau nemalonus nei duslus dunkstelėjimas), taip pat reikia ir išeinančių garsų daugiakanalio suspaudimo. Be to, plačiajuosčiai garsai yra suvokiami kaip garsesni, lyginant su siaurajuosčiais (pavyzdžiui, toniniais) garsais, dėl taip vadinamo „sumavimo“ efekto. Taigi, tam, kad neprigirdintysis išnaudotų pilnai savo klausą be jokių nemalonių pojūčių, Siemens siūlo daugiakanalį, valdomą kanalo dažnių juostos pločio, išeinančių garsų suspaudimą. Taip yra užtikrinamas malonus garsumo lygis tiek siaurajuosčiams, tiek ir plačiajuosčiams signalams.    

 

Kalbos suvokimas - kalbos suvokimo pagerinimas triukšme

Neprigirdintiesiems reikia daug geresnio signalo ir triukšmo santykio (t.y. garsesnės kalbos ir tylesnės aplinkos) tam pačiam kalbos suvokimui pasiekti, lyginant su gerai girdinčiais, žr.: iliustraciją. BestSound (Geriausio Garso) technologija „įdarbina” daug gyvenimo patvirtintų ir naujų technologijų signalo ir triukšmo santykiui (STS) pagerinimui.

 

Kalbos suvokimas - Kryptiniai Mikrofonai. SpeechFocus.


Kryptinių mikrofonų technologija yra viena iš skirtų pagerinti kalbos suvokimui triukšmingoje aplinkoje. Jos minusas yra tai, kad tradiciniai kryptiniai mikrofonai gali fokusuoti garsą, ateinantį iš priekio. Tačiau realiame gyvenime kalba ne visada yra tik iš priekio... Vienas iš pavyzdžių: žmogus su klausos aparatu vairuoja mašiną, o pašnekovas sėdi keleivio kėdėje iš nugaros. Panaši situacija, kai žmogus su klausos aparatu eina, o pašnekovas eina šone. Tokiais atvejais kalba atsklinda ne iš priekio, o neprigirdintysis negali pasisukti į pašnekovą. Ideali mikrofonų sistema turėti gebėti „sekti“ kalbą didžiausiu kryptiškumu, nesvarbu, iš kurios pusės ji atsklinda.  

 

 

SpeechFocus yra viena iš BestSound technologijos dalių, leidžianti išvengti šio tradicinių kryptinių mikrofonų trūkumo. Be to, kad SpeechFocus sistema turi visas keturių kanalų adaptyvios kryptinių mikrofonų savybes, ji dar geba automatiškai fokusuoti kalbą, ateinančią ne tik iš priekio. SpeechFocus  be perstojo seka garsinę aplinką, ieškodamas kalbos. Jei kalba yra atpažįstama, SpeechFocus  pasirenka kryptiškumą, kuris efektyviausiai išskiria kalbą iš aplinkos garsų.

 

     

Kalbos suvokimas - Kryptiniai Mikrofonai. Minkštas kryptiškumas.

Kitas plačiai pripažįstamas tradicinių kryptinių trūkumas yra tas, kad nors jie yra skirti nuslopinti triukšmą, tačiau jie patys „triukšmauja“. Dėl to paprasti kryptiniai mikrofonai automatiškai įsijungia tik tada, kai triukšmo lygis pasiekia tam tikrą lygį, tipiškai 50 ar 60 dB. Tai leidžia išvengti situacijos, kai paties mikrofono keliamas triukšmas viršys aplinkos triukšmą... Netgi su tokiu nustatymu, kryptinių mikrofonų triukšmas vis dar gali būti problematiškas kai kuriems neprigirdintiesiems, ypač, jei jie gerai girdi žemus tonus. Todėl tradicinių kryptinių mikrofonų privalumus klausos aparatų nešiotojai gali išnaudoti tik tada, kai aplinka yra gana triukšminga. BestSound technologijos kryptinių mikrofonų sistema neturi tokių apribojimų. „Minkšto kryptiškumo“ savybė leidžia aktyvuoti kryptinius mikrofonus esant ir nedideliam triukšmo lygiui. Ši technologija išvengia mikrofonų „triukšmavimo“ nustatydama mažesnį kryptiškumą tylesnei aplinkai. Vartotojas gi gali išnaudoti kryptinių mikrofonų privalumus ir lengviau suvokti kalbą netgi ir ne tokiose triukšmingose situacijose.

     

    
Geresnė klausa - Triukšmo ir reverberacijų „apėjimas” naudojant bevielį ryšį.

Netgi efektyviau nei kryptiniai mikrofonai kalbos suvokimą triukšmingoje ir aidinčioje aplinkoje pagerina pastarųjų „apėjimas“ naudojant bevielį ryšį. Švarus signalas tiesiog „paimamas“ iš šaltinio ir tiesiogiai transliuojamas į klausos aparatus, panašiai kaip skaitmeninės FM sistemos atveju. BestSound technologija naudoja e2e wireless 2.0 Siemens sukurtą 2 kartos bevielio ryšio standartą, taigi yra suderinama su TEK sistema. Ši technologija leidžia Siemens TEK distanciniam pulteliui „įdarbinti“ Bluetooth ryšį ir būti suderinamam su dauguma šiuolaikinių komunikacijos prietaisų, įskaitant netgi pačius mažiausius įausinių klausos aparatų modelius (CIC). Telefonams, kurie neturi Bluetooth ryšio, pavyzdžiui, daugumai laidinių telefonų, Siemens siūlo Telefono adapterį (PA), kuris yra prijungiamas prie laidinės telefono linijos. PA prietaisas „išverčia“ telefono signalą į Bluetooth signalą, kuris gali būti priimtas TEK distanciniu pulteliu. Taip pat su TEK sistemos integralia dalimi - TEK siųstuvu - signalai iš bet kurio stereo garso įrenginio ar TV imtuvo gali būti priimami klausos aparatais stereo be jokio jaučiamo vėlinimo.

TEK su e2e wireless 2.0 kartos bevieliu ryšiu pagerina kalbos suvokimą kalbantis telefonu dėl keleto priežasčių. Tai, visų pirma, „apeina“ triukšmingą nešiotojo aplinką ir užtikrina geresnę garso kokybę, lyginant su klausos aparato mikrofonu. Antra, klausymasis abiem ausimis išnaudoja binauralinę perteklinę informaciją ir centrinės nervų sistemos garso integraciją - tai duoda santykio signalas-triukšmas padidėjimą. Be to, kai yra klausomasi abiem ausimis, yra užtikrinama, kad „geresnioji“ ausis visada bus išnaudojama.