AUTOMATINĖ  SITUACIJŲ  DETEKCIJA  IR  KLASIFIKAVIMAS

     

Nors kasdieniniame gyvenime yra labai daug skirtingų girdėjimo situacijų, dauguma iš jų yra panašios kiekvienam žmogui. Mes galime klasifikuoti šias panašias situacijas pagal tam tikrus požymius ir taisykles. 

Žemiau pateikta lentelė klasifikuoja kelias tipines girdėjimo situacijas.

 

 

 

 

 

 

Situacija Pavyzdys
Kalba tylioje aplinkoje Pokalbis tyliame kambaryje
Kalba foniniame triukšme Pokalbis didelėje žmonių grupėje
Kintantis foninis triukšmas Triukšmas keliamas žaidžiančių vaikų arba, pavyzdžiui, gatvės triukšmas
Nuolatinis foninis triukšmas Triukšmas automobilio ar lėktuvo viduje
Vėjo triukšmas Triukšmas keliamas vėjo judėjimo klausos aparato mikrofone
Muzika Muzikos klausymasis koncertų salėje ar namuose

 

   

 

 

Atpažindamas triukšmo specifines charakteristikas, klausos aparatas pats gali nuspręsti koks mikrofono režimas: visakryptis ar kryptinis, turi būti naudojamas konkrečioje situacijoje. Pavyzdžiui, jei klausos aparato nešiotojas yra tylioje aplinkoje, pasirenkamas visakryptis mikrofono režimas tam, kad girdėtumėte kuo daugiau aplinko garsų. Visiškai priešingai, jei yra foninis triukšmas, naudojamas kryptinis mikrofonų režimas. Triukšmas ateinantis iš nugaros pusės yra slopinamas tam, kad klausos aparato naudotojas kuo geriau suprastų kalbėtoją iš priekio. Dinaminių kryptinių mikrofonų atveju, geriausiai yra priimami garsai atsklindantys kalbėjo kryptimi (žmogaus balso sekimas). Vietoje greito persijungimo tarp mikrofonų režimų, “minkštas perėjimas” yra naudojamas tam, kad užtikrinti maksimalų komfortą, o žmogus nepajustų technikos veikimo. 


Kryptiniai mikrofonai yra ypač efektyvi priemonė tada, kai yra triukšmas. Deja, jie yra labai jautrūs vėjui. Vėjas sukelia papildomą triukšmą klausos aparate ir taip pat gali pabloginti kalbos suvokimą. Modernūs Siemens klausos aparatai atpažįsta šią situaciją švelniai persijungdami tarp kryptinio ir visakrypčio mikrofonų režimų, žymiai sumažindami vėjo sukeliamą triukšmą.