SIEMENS - klausos aparatai skirti vaikams

Šiuolaikiniai klausos aparatai skirti vaikams nėra tik standartiniai, jie pasižymi stiliumi, forma bei spalvų įvairove, turi galimybę individualių "jo" ar "jos" poreikių pritaikymui. Visa tai buvo atlikta su tikslu - palengvinti vaiko kasdienybės poreikius.

Nežiūrint prietaisų individualumo jie visi turi kai kurių bendrų savybių. Tokių kaip - galimybę išskirtinai sustiprinti tik norimus, vartotojui svarbius garsus. Taip kad aštrius nenorimus garsus sušvelnina, o tylesnius pagarsina, paryškina. Nors ir neimanoma, kad klausos aparatai pilnai pašalintų girdėjimo trūkumus ar atstatytų klausą, jie vis tik puikiai gelbsti stiprindami garsą, kad vaikas galėtų geriau išgirsti ir suprasti.

Prieš parenkant klausos aparatą jaunuojiai su klausos trūkumais visų pirmiausia turi būti apžiūrėti ir įvertinti medicinos specialisto. Klausos aparatai maitinami specialiai jiems pritaikytomis baterijomis, sustiprina mikrofonais priimtą garsą ir nukreipia į ausį. Dėka šiandieninių tecnologijų klausos aparatai gali išskirtinai stiprinti tik pasirinktus garsus ignoruojant kitus ir taip prisidėti atkuriant prarastos klausos trūkumus. Vaikams labai padeda ir speciali Siemens programa "triukšmo slopinimas tik kai yra kalba". Tokioje programoje aparatas sustiprina aplinkos garsus, kad vaikas išmoktų juos pažinti, o tada, kai atpažįsta aplinkoje kalbą, aplinkos garsus nuslopina, kad kalba būtų aiškiai ir ryškiai girdima, o jos suvokimui netrukdytų aplinkos garsai -  tam kad vaikas pažintų ir išmoktų taisyklingą kalbą.