iSCAN  IR  LasR - PAŽANGIAUSIOS  TECHNOLOGIJOS  INDIVIDUALIŲ  KLAUSOS  APARATŲ  GAMYBOJE

 

     

iScan - lazerinis ausies atspaudų skeneris

2007 metais Siemens sukūrė unikalų 3D skenavimo procesą, skirtą klausos aparatų gamybai. Dabar klausos aparatų naudotojai gali džiaugtis geresniais, tiksliau pritaikytais jų ausies kanalui individualiais klausos aparatais. iScan pagalba klausos aparatų specialistai dabar gali sukurti 3D (trijų matmenų) ausies kanalo vaizdą ir nusiųsti jį tiesiogiai gamintojui elektroninio pašto pagalba. Įrenginys, gaminamas Siemens Audiologische Technik yra maždaug paprasto spausdintuvo dydžio ir naudoja lazerinę 3D robotų regos technologiją su spalvinio kodavimo trianguliacija.

 

 

LasR™


LasR™  Klausos aparatų korpusai žymiai padidino pacientų komfortą


Pailgėjęs klausos aparato nešiojimas ir komfortas visos dienos metu – tai tiktai du pagrindiniai klausos aparatų, pagamintų LasR („Lazerinis tikslus 3D skenavimo atkūrimas“), naujos revoliucinės individualių korpusų gamybos technologijos būdu, privalumai.  LasR apjungia unikalią programinę įrangą su preciziniu lazeriniu skenavimu, tam kad pasiekti maksimalų įmanomą tikslumą atkartojant ausies atspaudus.

 
Kaip tai vyksta:


LasR technologija suformuoja trimatį fizinio ausies atspaudo vaizdą, iScan trimačio skenerio pagalba. Tai atlieka klausos aparatų specialistas. Po skenavimo LasR programinė įranga nupiešia „taškų debesio“ vaizdą trimatėje erdvėje. Neapdoroti duomenys yra naudojami virtualaus atspaudo paviršiaus sukūrimui. Ventiliacinio kanalo ir garsiakalbio angos dabar gali būti išdėstomos optimaliu keliu arba, prireikus, perkeliamos į kitą vietą. Tam unikali programinė įranga naudoja sudėtingus algoritmus, atlikdama milijonus skaičiavimų per sekundę. 


Vadovaudamasis trimačiais duomenimis lazeris „padaro“ korpusą poliamidinės (nailoninės) korpusų medžiagos. Ši medžiaga atitinka pačius griežčiausius biosuderinamumo reikalavimus ir yra tvirtesnė, nei tradiciniai akriliniai korpusai. Lazerinis selektyvus išdeginimas sukuria didžiausią įmanomą korpuso tikslumą. 


Nors pagaminti korpusai yra šviesūs, bendrai tik minimalios modifikacijos yra reikalingos iki gatavo produkto. Pagamintas korpusas turi paviršinę tekstūrą, kas užtikrina geresnį ir saugesnį korpuso buvimą ausies kanale. Kada LasR- pagamintas korpusas yra užbaigtas, toliau seka tradicinis klausos aparato gamybos procesas. 


LasR korpusų privalumai


LasR korpusai yra tvirtesni ir geriau atkartoja nešiotojo ausies kanalo formą, lyginant su tradiciniais UV („ultravioletinės technologijos“) būdu pagamintas korpusais. Tradicinio proceso metu ausies atspaudai yra „vaškuojami“ tam, kad uždengti paviršiaus netikslumus. Toks procesas gali uždengti natūralius anatominius įdubimus ir iškilimus. Tyrimai parodė, kad individualūs klausos aparatai, pagaminti naudojant LasR korpusus žymiai padidina nešiotojo komfortą. Nešiojantys LasR technologijos būdu pagamintus klausos aparatus klientai pagrinde pažymi  šiuos dalykus:


• Geresnis laikymasis ausyje.
• Padidėjęs nešiojimo komfortas visos dienos metu.
• Sumažėjusi klausos aparato susižadinimo (švilpimo) rizika.

 
Klausos aparatai, pagaminti LasR būdu turi žymiai mažiau galimybių išslysti iš ausies, nes korpuso kontūrai preciziškai atkartoja ausies kontūrus. Pačių korpusų paviršius nėra glotnus. Matinės tekstūros paviršius atrodo daug natūraliau ir be to prisideda prie geresnio klausos aparato laikymosi ausyje. Paviršius su tekstūra taip pat yra privalumas žmonėms su sumažėjusiu pirštų lankstumu, nes tokius klausos aparatus lengviau suimti ir išlaikyti. 


Ko gero vieną dieną, progresuojant šiai technologijai mes galėsime tiesiogiai nuskenuoti žmogaus ausį ir nusiųsti į Siemens gamyklą, nenaudodami fizinio ausies atspaudo.

 

     

 

Kodėl žmonės renkasi LasR korpusus:


• Jiems labiau patinka jų LasR pagaminti klausos aparatai, lyginant su tradiciniu būdu gamintais.
• Jiems patinka, kaip jų LasR klausos aparatai laikosi ausyje.
• Jiems patinka LasR technologijos aparatų komfortiškumas; jie gali patogiai nešioti klausos aparatą visą dieną. 
• Jiems patinka, kad klausos aparatai rečiau švilpia, lyginant su tradiciškai pagamintais.