GERESNIS GIRDĖJIMAS – GERESNIS GYVENIMAS

 

Milijonai žmonių neprigirdi

 

 

„Ką tu sakei?“

 

„Aš girdžiu, bet nesuprantu.“

 

„Kai kurie žodžiai pradėjo skambėti keistai ir yra sunku juos suprasti.“

 

„Atrodo, kad visi aplinkiniai kažką murma.“

 

Ar jūs atpažįstate save ar savo pažįstamą taip sakant? Jūs ne vienas. Daugybė žmonių neprigirdi. Daugiau nei 2,1 mln. pacientų su susilpnėjusia klausa kasmet yra atrandama vien tik Jungtinėse Valstijose.

 

Klausos netekimas gali išsivystyti per keletą metų, todėl dauguma žmonių negali suprasti savo klausos netekimo laipsnio, kol šeima ar draugai jiems to nepasako. Netgi tada problema dažnai ignoruojama, nepripažįstama. Žmogus tiesiog sako, kad yra pavargęs arba tiesiog „pašnekovas neaiškiai kalba“.

 

Šiame straipsnyje jūs rasite pagrindinę informaciją apie klausą, jos svarbą, kaip ji gali būti pažeista ir, kas svarbiausia, kas gali padėti neprigirdinčiam žmogui.

 

Kaip mes girdime

 

Geriau suprasime, kaip mes prarandame klausą, kai suprasime, kaip mes girdime.

 

Garso bangos yra surenkamos išorinėje ausyje ir sklinda išilgai ausies kanalo į ausies būgnelį. Atsimušęs į ausies būgnelį garsas sukelia vibracijas, kurios verčia tris kauliukus vidurinėje ausyje judėti. Smulkiausias iš trijų kauliukų, vadinamas kilpele, jungiasi su ovaliu langeliu tarp vidurinės ir vidinės ausies. Kai ovalus langelis vibruoja, skystis vidinėje ausyje perneša tas vibracijas į jautrią sraigės pavidalo struktūrą, vadinamą ausies sraige.

 

Vidinėje ausyje tūkstančiai mikroskopinių plaukelių pavidalo ląstelių linguoja dėl vidinėje ausyje esančio skysčio sukeltų bangų poveikio. Tų plaukelių lingavimas sukelia nervinius impulsus, kurie klausos nervu patenka į smegenyse esantį klausos centrą. Centras šiuos impulsus „išverčia“ į garsus, kuriuos smegenys atpažįsta.

 

Klausos silpnėjimo priežastys

 

Svarbu atsiminti, kad klausos praradimas yra sveikatos priežiūros problema. Be to klausos praradimas yra fizinės, bet ne protinės sveikatos problema. Dažniausiai klausos praradimas yra laipsniškas ir neskausmingas, ir daugeliu atvejų vystosi taip lėtai, kad yra vos pastebimas. Bet kurio amžiaus žmogaus klausa gali būti pakenkta dėl:

- Toliau »