Atviros ausies užausinių klausos aparatų privalumai.
Visuotinai yra priimta, kad klausos aparatai yra skirstomi į du tipus: įausinius ir užausinius. Pavyzdžiui, Vokietijoje 2 iš 3 klausos aparatų nešiotojų turi užausinius klausos aparatus. Tokią sistemą sudaro klausos aparatas, kabantis ant ausies ir vamzdelis, einantis nuo klausos aparato iki įdėklo, esančio ausies kanale. Dažniausiai pabrėžiama, kad įausiniai klausos aparatai yra patrauklesni kosmetiniu požiūriu, tačiau užausinius klausos aparatus yra lengviau dėvėti, įjungti ir išjungti, lengviau pakeisti bateriją. Be to, jų priežiūra yra paprastesnė: galima atjungti įdėklą ir jį išvalyti nuo sieros. Taip pat užausiniai klausos aparatai yra ilgaamžiškesni ir pigesni už įausinius analogus, o jų pritaikymo pagal klausą galimybės yra didesnės, be to nereikia laukti kol jie bus pagaminti.
Atviros ausies pritaikymo privalumai: garso kokybė, komfortas, kosmetika.
Užausiniai klausos aparatai gali būti pritaikomi uždarai ir atvirai ausiai. Pirmuoju atveju klausos aparatas yra jungiamas prie įdėklo, kuris daugiau ar mažiau uždaro ausies kanalą. Kuo mažiau yra užkištas ausies kanalas, tuo patogiau yra dėvėti klausos aparatą. Atviros ausies pritaikymas užtikrina, kad ausis gerai vėdinsis, neperkais, joje nesikaups drėgmė. Toks pritaikymas taip pat leidžia išvengti nešiotojo balso iškraipymo, nenatūralaus skambėjimo, triukšmų, kurie kyla ryjant ir kramtant. Nešiotojui ir kiti garsai atrodo daug natūralesni, nes yra išlaikomas natūralus garso kelias iki ausies būgnelio ir natūralios ausies kriauklės bei ausies kanalo kryptiškumo savybės. Be to, tokiu būdu parenkamas optimalus garso stiprinimas ypač aukštų dažnių diapazone. Kosmetiškai toks sprendimas yra labai patrauklus, nes mažutėlis klausos aparatėlis yra pilnai pasislėpęs už ausies kriauklės ir vizualiai matosi ne ką daugiau už pilnai ar mini kanalinį klausos aparatėlį. Toks klausos aparatėlis tinka augančioms vaikų ir paauglių ausims, ko negalima pasakyti apie įausinius klausos aparatus: ausiai augant atviro pritaikymo atveju tereikia pakeisti miniatiūrinio įdėkliuko LifeTip dydį, kai tuo tarpu įausinio klausos aparato atveju tektų perdaryti visą klausos aparatą, dėl ko įausiniai klausos aparatai vaikams ir paaugliams yra nerekomenduotini. Tačiau visgi yra amžiaus limitas atviros ausies klausos aparatams. Dėl audiologinių priežasčių (netikslios audiogramos, sunku įvertinti klausos atstatymo lygį) ir dėl jaunesnio amžiaus vaikučių judrumo, šie klausos aparatai nerekomenduotini vaikams iki 7 metų amžiaus.
Atviros ausies sistemos – labai geros, bet įmanomos tik su specialiais klausos aparatais
Atsižvelgiant į garso kokybę ir nešiotojo komfortą, atviresnė ausis yra visada labiausiai pageidaujama, pavyzdžiui ausies įdėklai visada gaminami su kuo didesniu ventiliaciniu kanalu, kiek tai leidžia klausos netekimo dydis ir nešiojamas klausos aparatas. Naujausi pasiekimai šioje srityje leido pritaikyti klausos aparatą visai be įdėklo: specialus vamzdelis („Life tube“) yra įkišamas tiesiogiai į ausies kanalą. Tačiau ne visi užausiniai klausos aparatai tinka tokiai atvirai sistemai. Tokiai sistemai tinkantys klausos aparatai privalo turėti puikią garso atkūrimo kokybę, su nejuntamu triukšmo lygiu ir itin efektyviu švilpimo slopinimu, nes kitaip naudojant atviros ausies pritaikymą vyks nepageidaujamas mikrofono pagautų ir vėl sustiprintų signalų stiprinimas (grįžtamasis ryšys), kas sukels nemalonų skardų švilpimą. Atviros ausies sistemos nėra tinkamos visais klausos netekimo atvejais. Toks pritaikymas labiausiai tinka nedideliam – vidutiniam klausos netekimui, arba aukštų dažnių klausos netekimui („krintanti“ audiograma ). Kuo didesnis klausos netekimas, tuo ausies įdėklas turi būti uždaresnis: tuo būdu sumažinama klausos aparato švilpimo rizika ir išgaunamas didesnis stiprinimas. Todėl prieš pasirenkant tinkamą klausos aparato formą yra būtina konsultuotis su klausos aparatų specialistu. Tai ypač svarbu pirmą kartą įsigyjantiems klausos aparatą. Išsamūs paaiškinimai apie galimus variantus yra svarbus faktorius pasirenkant tinkamą sprendimą ir turi didžiulę įtaką pasirinkto klausos aparato priėmimui, nešiojimui. Tai taip pat leidžia užtikrinti, kad klausos aparatas bus nešiojamas nuolat ir kad klausos protezavimas bus sėkmingas.
Garsiakalbio ausies kanale (RIC) klausos aparatai
Šiuo metu pasaulyje yra populiariausi garsiakalbio ausies kanale (RIC - "receiver in the canal") klausos aparatai. Signia siūlo didžiulį jų pasirinkimą: Pure, Ace ir kitos šeimos. Jie gaminami taip, kad klausos aparato "protas" - signalų apdorojimo dalis, kuri yra už ausies, būtų atskirta nuo "raumenų" - galios stiprintuvo ir garsiakalbio, kurie yra patalpinami kuo giliau ausies kanale. Tai įgalina gaminti RIC klausos aparatus itin mažus, beveik nepastebimus, tačiau iš jų išgauti didžiulę garso galią, kuri yra saugiai paslėpta ausies kanale. Tokiu būdu RIC klausos aparatai yra mažų gabaritų, tačiau gali kompensuoti itin platų klausos netekimo spektrą: nuo nežymaus aukštų dažnių klausos netekimo iki 100dB ir daugiau, tiesa gilesniam klausos netekimui jau taikomi pusiau uždari arba visiškai uždari antgaliai ar specialūs įdėklai.
Signia klausos aparatai gaminami taip, kad RIC klausos aparatų aktyvius antgalius su stiprintuvu ("raumenis") galima būtų keisti, nekeičiant paties klausos aparato, pavyzdžiui žymiai pablogėjus klausai. Taip pat gali būti keičiami ant jų dedami antgaliukai, kurių yra įvairiausių dydžių, formų, uždarumo laipsnių. Beje, uždaresni antgaliukai yra efektyvesni stiprinant garsą ir triukšme, nes nepraleidžia išorės triukšmo tiesiogiai į ausį, taigi klausos aparato triukšmo slopinimo sistema veikia efektyviau. Tačiau čia vėl reikia ieškoti kompromisų, nes tokiu atveju ausis vėl yra labiau uždaroma ir atsiranda užgultos ausies efektas. Kol kas jokių kompromisų dėl ausies uždarumo laipsnio leidžia nedaryti tik Nx klausos aparatų platforma.